10 от Троа надделяха над Сент Етиен

Отборът на Троа постигна втора поредна победа във френската Лига 1, след като в мач от осмия кръг на първенството се наложи като домакин над Сент Етиен с 2:1. Домакините играха цял час с човек по-малко, след като в 34-тата минута Карим Азамум получи директен червен картон за груб фаул в центъра на терена.

Въпреки че остана в числено намален състав, тимът на домакините поведе в 41-вата минута, когато точен бе Браян Пеле. Втората част започна с натиск на гостите и в 53-тата минута Ернани изравни с плътен удар с левия крак от границата на наказателното поле. Троа обаче много бързо възстанови аванса си, след като в 57-мата минута Саиф-Един Кау бе точен директно от пряк свободен удар.

До края на срещата Сент Етиен пробва да стигне поне до точката, но защитата на домакините бе организирана отлично и запази преднината. В 84-тата минута пък гостите също останаха с 10 човека, след като голмайсторът Ернани спря непозволено опасна контраатака на Троа. В класирането домакините се изкачиха до деветото място с 11 точки, докато Сент Етиен остава на шеста позиция с 14.