Байерн си върна желанието, но не и резултатите (видео)

В първия си двубой след уволнението на Карло Анчелоти намиращият се в криза Байерн (Мюнхен) показа огромно желание за игра при гостуването си на Херта (Берлин) и дори водеше с 2:0, но в рамките на пет минути допусна съперникът да изравни за крайното 2:2. Това е втори пореден двубой за шампионите в Бундеслигата, в който те пропиляват аванс от две попадения. Така баварците ще посрещнат паузата на 5 точки зад лидера Борусия (Дортмунд), след като не са спечелили три от изминалите си седем срещи в шампионата.

Матс Хумелс (10') и Роберт Левандовски (49') вкараха за мюнхенци, но след това домакините изравниха чрез попадения на Ондрей Дуда (51') и Саломон Калу (56').

В 18-ата минута реферът Харм Осмерс отсъди дузпа в полза на Херта, но след като изгледа повторение на ситуацията, отмени решението си. Първоначално арбитърът прецени, че Хавиер Мартинес е фаулирал Владимир Дарида, но после прецени, че е сгрешил.

Днес Байерн беше воден от асистента на Анчелоти Вили Саньол. Като титуляри за шампионите излязоха посочените от медиите за главни виновници за изгонването на италианеца Франк Рибери, Ариен Робен, Матс Хумелс, Томас Мюлер и Жером Боатенг.

Столичани пък бяха без централния си нападател Ведад Ибишевич, който беше наказан.
Първото полувреме мина на един дъх с множество интересни положения. Натискът на Байерн даде бърз резултат и в 10-ата минута Хумелс красиво заби кълбото в десния ъгъл на Руне Йорщайн след асистенция на своя партньор в центъра на отбраната Боатенг.
В 18-ата минута се стигна до дискусионната ситуация. След единоборство между Хави Мартинес и Владимир Дарида 32-годишният съдия Харм Осмерс посочи бялата точка пред вратата на Свен Улрайх. Последва обаче дежурното преглеждане на положението на повторение, след което реферът прецени, че нарушение не е имало и така домакините се разминаха с правото да изпълнят дузпа.
В 35-ата минута столичани можеха отново да претендират за наказателен удар, след като Саломон Калу беше повален, но пък Дарида шутира на секундата след това и накара Свен Улрайх да покаже, че наистина е добър вратар.
В заключителните десетина минути на първата част се стигна до няколко атаки пред вратата на домакините. Два пропуска направи Левандовски, а веднъж стражът показа отличен рефлекс след рикошет.
Второто полувреме започна като по поръчка за шампионите, защото само след четири минути те вече водеха с 2:0. Левандовски отбеляза типичен за себе си гол, преборвайки Щарк и пронизвайки вратаря.
Байерн обаче не успя да се наслади на добрия си аванс, защото едва две минути по-късно Генки Харагучи премина през 4-5 играчи в червени фланелки и асистира на Дуда за 1:2.
Това попадение още повече амбицира играчите на Херта и след още пет минути равенството вече беше факт след нетипична грешка в защитата на Байерн след статично изпълнение. Точен беше Саломон Калу.
20 Херта (Берлин) - Байерн (Мюнхен) 2:2
Африканският голаджия можеше да се възползва от шока сред баварците две минути по-късно, когато се озова на добра позиция, но ударът му не беше достатъчно силен.
Гостите понесоха още един удар след час игра, когато Франк Рибери се самоконтузи и трябваше да напусне. Французинът настъпи топката и се хвана за лявото коляно.
След това играта продължи на високи обороти, но пък положенията секнаха. Едва в 78-ата Лева стреля опасно от около 20 метра. Вече се играеше само в половината на Херта, като дори Хави Мартинес действаше като централен нападател, но дисциплинираната игра на домакините им донесе точката.
Като цяло обаче тимът от Берлин не е убедителен от началото на кампанията и заема десета позиция.
Следващият двубой на Байерн е на 14 октомври срещу Фрайбург.