Киево прекърши Фиорентина след обрат (видео)

Отборът на Киево победи с 2:1 на своя стадион “Бентегоди” Фиорентина в мач от 7-ия кръг на Серия “А”. Двубоят всъщност започна перфектно за “виолетовите” от Флоренция, които днес играха в зелени екипи. Още в 6-ата минута синът на Диего Симеоне - Джовани, даде аванс на гостите в резултата. Лукас Кастро обаче попари тима на Стефано Пиоли с две попадения (25, 46) и веронци се пребориха за победата, след която събраха 11 точки и заемат осмо място в класирането. Фиорентина е на 12-а позиция със 7 точки.

В 6-ата минута Сирил Теро центрира добре отляво и Джовани Симеоне с прекрасен удар с глава изпрати топката във вратата на Стефано Сорентино.

В 25-ата минута Лукас Кастро бе изпуснат от защитата на Фиорентина и от границата на вратарското поле с лекота изпрати топката във вратата на Марко Спортиело за 1:1.

Още в първата минута на второто полувреме Кастро реализира второ попадение за “летящите магаренца” от Верона, а то се оказа и последно в двубоя. Аржентинският халф бе точен с прехвърлящ удар с глава след центриране отляво.