Добруджа отнесе Калиакра

Лидерът в Североизточната Трета лига Добруджа разгроми с 5:0 Калиакра в мач от 7-ия кръг на първенството. Юношата на Левски Лионел Матадос даде аванс на домакините още в 3-ата минута. Румен Николов удвои в 8-ата минута, но до края на първата част нови попадения не паднаха, тъй като играчите на Добруджа направиха три-четири пропуска.

През втората  гостите тръгнаха да търсят гол, но Димитър Илиев спаси, а след това футболистите на домакините вдигнаха оборотите и довършиха своя противник с още три попадения. Първо Николов удари гредата, но минута по-късно Станимир Андонов вкара за 3:0. Резервата Велимир Попчев (86,89) се разписа два пъти, като оформи крайния резултат за шестата победа на тима му.

Добруджа има 19 точки, докато Суворово е с 16 точки, но и мач по-малко. Интересното е, че следващия кръг двата тима излизат един срещу друг в спор за първото място. Калиакра остана с 8 точки след третото си поражение за сезона.

След няколко дни Калиакра отново излиза срещу Добруджа в мач за Купата на Аматьорската лига.