Алавес намери сили за победа във Валенсия

Отборът на Алавес записа първи точки в Примера след успех с 2:0 при гостуването си на Леванте в среща от седмия кръг. След като преди седмица баските за първи път вкараха гол, тази вечер те се разписаха на два пъти и отмъкнаха точките от “Сиутат де Валенсия”. Мунир Ел Хадади (32) и Алваро Медран (81) отбелязаха за тима от Витория.

Гостите от “Мендисороса” играха по-силно през първото полувреме. Мунир Ел Хадади се разписа в 32-ата минута, а гредата и вратарят Раул Фернандес станаха причини голът да не падне по-рано. В 22-ата стражът спаси след удар от въздуха на Мунир, а минута по-късно преотстъпеният от Барселона нападател разтресе гредата след хубав рейд на Алфонсо Педраса и последвал силен шут. В 32-ата Педраса направи изключителен пробив отляво и поднесе топката в малкото наказателно поле, откъдето Мунир насочи в мрежата.

И след почивката валенсианци не намираха игровия си облик. Баските продължиха да се ориентират по-добре. В 63-ата минута най-активният Педраса центрира към Алваро Медран, но вратарят Раул стигна до топката. В 77-ата Педраса пропусна да удвои, след като овладя много добре, но сам срещу вратаря стреля прекалено високо. В 81-ата момчетата на Джовани ди Биази стигнаха до второ попадение. Рубен Дуарте центрира отляво, а Медран насочи неспасяемо с глава в левия ъгъл на вратаря - 0:2.