Севиля не сбърка в андалуска схватка

Отборът на Севиля надви с 2:0 Малага в мач от седмия кръг на Ла Лига. Андалуският сблъсък беше спечелен с два гола в рамките на една минута (69 и 70) след точни удари на Евер Банега (от дузпа) и Луис Муриел. Като цяло момчетата на Едуардо Берицо бяха по-силно и заслужено взеха трите точки. С успеха севилци временно изпревариха Атлетико Мадрид за второто място в таблицата.

Срещата стартира със солидна домакинска доминация. В 16-ата минута Муриел шутира много близо до целта. В средата на полувремето съдията временно спря играта заради жегата в андалуската столица (31 градуса по Целзий). В 31-ата Франко Васкес стреля с глава над гредата. В 42-ата защитникът Габриел Меркадо направи добър пробив и отправи страхотен удар, като топката профуча покрай гредата.

След почивката натискът на “бяло-червените” даде резултат и интригата изчезна с два гола в рамките на две минути. В 69-ата Евер Банега отбеляза от дузпа след нарушение на Роберто Росалес срещу Хоакин Корея. В 70-ата Луис Муриел беше изведен срещу вратаря и промуши топката между неговите крака за 2:0.

Севиля записа пета победа от седем мача в Примера дивисион. Тимът на Мичел има само точка и е в зоната на изпадащите.