Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Изящни голове донесоха нов триумф на Дортмунд (видео)

Борусия (Дортмунд) ще посрещне паузата в първенството като лидер на Бундеслигата, след като днес много трудно надви Аугсбург с 2:1 като гост в среща от седмия кръг. Успехът дойде след спиращи дъха попадения на Андрий Ярмоленко и Шинджи Кагава още до средата на първото полувреме. Домакините реализираха между тези голове чрез Каиуби.

“Жълто-черните” обаче не бяха толкова убедителни както преди и можеха да изпуснат аванса си. Баварците пропуснаха поредица от чисти положения, като в някои моменти само късметът спасяваше Роман Бюрки. Евентуално равенство щеше да тежи на съвестта на Пиер-Емерик Обамеянг, който в своя мач №200 за Борусия изпусна дузпа, а освен това не успя да реализира, останал сам срещу вратаря.

Че днес ще е “напечено” и пред двете врати, стана ясно още в самото начало, след като до 3-ата минута имаше два 100-процентови пропуска. В 4-ата обаче Ярмоленко откри с пета, като за него това е дебютен гол в германския елит.

Аугсбург изравни в 11-ата и показа, че няма да е спаринг партньор.
Дортмунд все пак си върна преднината в 23-ата минута, когато Кагава изненада Марвин Хитц с “падащ лист”. По този начин халфът вече е рекордьор по отбелязани от японец попадения в Бундеслигата - 38, задминавайки Шинджи Оказаки.
В 32-ата минута Обамеянг беше изведен очи в очи с Хитц и то с преднина от около 7-8 метра пред преследвачите си, но стражът спечели директния спор.
До края на срещата домакините атакуваха при всяка възможност и държаха вестфалци под напрежение. В 79-ата минута съдиите дадоха дузпа за Борусия с около минута закъснение, но Оба-Оба подцени ситуацията и се провали с удар в стил Паненка, който не се оказа проблем за Хитц.
Все пак лидерът в класирането успя да запази аванса си и продължава да няма загуба. Аугсбург пък е пети в таблицата преди изиграването на останалите срещи.