Ница пак мачка, токът на "Алианц Ривиера" спря (видео)

Тимът на Ница постигна втора поредна голяма победа в Лига Европа. Французите разбиха с 3:0 Витес в мач от група "К" на своя стадион "Алианц Ривиера", като срещата бе прекъсната за 15 минути през втората част, тъй като имаше проблеми с осветлението. Головете отбелязаха Аласан Плеа (16, 82) и Алан Сен-Максимин (45), а домакините нямаха никакъв проблем срещу носителя на Купата на Холандия, който записа второ поредно поражение.

Плеа във втори пореден мач в турнира отбеляза две попадения, като вече има четири гола в надпреварата и общо седем през този сезон. Най-скъпата покупка на Ница също се разписа във втори поред мач, като има две попадения в Лига Европа, които са единствените му за клуба.

Играчите на Люсиен Фавър вече имат шест точки в класирането, както и голова разлика 8:1, след като разбиха с 5:1 Зюлте-Варегем в гостуването на старта. Ница е лидер в групата, но Лацио също има пълен актив от точки, като в следващите два кръга ще си разменят по едно домакинство.