Пламен и Локо (Новосибирск) загубиха второ поредно дерби в Русия (снимки)

Селекционерът на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов и воденият от него Локомотив (Новосибирск) загубиха второ поредно дерби в руската Суперлига. Момчетата на Константинов отстъпиха като гости на гранда Динамо (Казан) с 1:3 (23:25, 25:17, 23:25, 33:35) в мач от междинния 4-и кръг, игран снощи.

Гимн России и поехали...

Публикация, споделена от lokovolley (@lokovolley.ru) на %месец %-ден %година в %-часа:%минути%сутрин/вечер ST

По този начин волейболистите на Локо се смъкнаха на 7-о място във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 2 загуби. В следващия 5-и кръг на първенството Локомотив е домакин на слабака Ярославич (Ярославъл). Срещата е в събота (30 септември) от 13,30 часа българско време.

Подача Сергея Савина

Над всички за Локо бе германският национал Георг Гроцер със страхотните 25 точки (

6 блока!!!,

2 аса и 41% ефективност в атака). Сергей Савин завърши със 17 точки (3 блока, 2 аса, 67% ефективност в атака и 23% перфектно посрещане) но и неговите усилия не помогнаха за успех.

Одна из успешных атак новосибирцев в третьем сете. Пусть в четвертом их будет больше

За тима на Динамо Павел Круглов заби 22 точки (1 блок и 51% ефективност в атака) за победата. Александър Маркин (1 блок, 2 аса, 47% ефективност в атака и 30% перфектно посрещане) и Юрий Бережко (1 ас, 59% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане) добавиха 18 и 17 точки за успеха.

Увы, уступил "Локомотив" динамовцам в четвертой партии 33:35 и проиграл матч 1:3. "Мы уступили в самых концовках партий, - отметил главный тренер "Локомотива" Пламен Константинов. - Так было в игре с "Зенитом", так получилось с "Динамо". Это вопрос во многом психологии. Волнует и то, что игроки в концовках не всегда выполняют установку. Будем разбираться". В субботу игра дома с "Ярославичем". Вперёд, "Локомотив"! #вклокомотив #lokovolley #волейбол #новосибирск

ДИНАМО (МОСКВА) - ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) 3:1 (25:23, 17:25, 25:23, 35:33)