Рома измъкна трите точки в Азербайджан (видео+галерия)

Отборът на Рома се наложи с 2:1 при гостуването си на Карабах в среща от група С на Шампионската лига. Ранни голове на Манолас (7) и Един Джеко (15) зарадваха феновете на италианския тим. Карабах вкара историческия първи гол за азерите в групите на ШЛ след точен удар на Енрике.

Италианският тим се ориентира по-бързо в обстановката и за четвърт час взе комфортен аванс. В седмата минута топката не беше изчистена добре след корнер, Лоренцо Пелегрини опита шут, а се получи центриране към Константинос Манолас, който отблизо вкара с плонж. Това беше попадение номер 100 за “вълците” в Шампионската лига.
Карабах - Рома@@@
В 15-ата римляните развиха прекрасна многоходова акция, Стефан Ел Шаарауи изведе Джеко в наказателното поле и босненецът реализира прекрасен гол с помощта на напречната греда. В 29-ата азерите отбелязаха първия си гол в групите на Шампионската лига чрез Пабло Енрике. Защитата на Рома детинска изпусна Енрике, който получи пас сам между трима бранители и се разписа очи в очи срещу вратаря - 1:2.

И след почивката Рома по-често владешеше топката и по-често атакуваше. В 53-ата минута Пелегрини опита удар от дистанция, при който вратарят Шехич се справи. В 61-ата Джеко изпъкна с чудесен извеждащ пас, но стражът на Карабах отново действа адекватно. До края домакините не направиха достатъчно, за да стигнат до изравнителен гол.
Така римляните временно поведоха в класирането с актив от четири точки.

Карабах - Рома 1:2

0:1 Манолас (7)
0:2 Джеко (15)
1:2 Енрике (29)