Отново автогол дърпа Барса напред (видео+галерия)

Отборът на Барселона записа втора победа в група D на Шампионската лига и излезе еднолично начело. Тази вечер момчетата на Ернесто Валверде надвиха с 1:0 Спортинг Лисабон в напечен дуел в Португалия. Автогол на Себастиан Коатес в 49-ата минута донесе трите точки в актива на “лос кулес”. Любопитното е, че в предния си мач, само преди четири дни срещу Жирона, цели два автогола помогнаха на Барса за успеха. Статистиката (на MisterChip) обаче показва, че за първи път Барселона печели с помощта единствено на автогол в двубой от Шампионската лига.

Ернесто Валверде избра Сержи Роберто за трети нападател до Лионел Меси и Луис Суарес. Семедо се завърна в стартовия състав в дясната част на отбраната. Аржентинският маестро на каталунците търсеше своя гол номер 100 в Шампионската лига, но не стигна до него тази вечер.
Срещата на “Жозе Алваладе” започна в спокойно темпо. “Лос блаугранас”, облечени в резервните си екипи, наложиха териториален превес. В деветата минута Суарес получи от фал на втората греда, но ъгълът беше прекалено малък и уругваецът дори се удари в гредата. Домакините също дръзваха да атакуват и да пресират високо. В 17-ата Кристиано Пичини тръгна с голяма крачка отдясно и шутира мощно - над гредата на Марк-Андре тер Стеген.
30 Спортинг - Барселона
Минута по-късно Жорди Алба получи добра топка, но се оказа в засада. В 19-ата Лео Меси се добра до шанс за шут от дъгата, но стреля доста лекичко и вратарят Руи Патрисио нямаше проблеми. В 28-ата Ла Пулга нанесе и удар с глава, който също не затрудни особено вратаря. При ответната атака Самюел Юмтити изчисти с глава при опасно центриране отляво. След корнера Бруно Фернандеш стреля по земя от 19 метра - Тер Стеген плонжира и “закова” топката.
В 37-ата Луис Суарес се подготви за задна ножица, но мелето в наказателното поле на “лъвовете” приключи с изчистване. Като цяло първото полувреме беше сравнително равностойно, двуостро и с малко голови положения.
Още в началото на втората част гостите от “Камп Ноу” стигнаха до доста щастлив гол. След центриране от статично положение топката се отклони, стресна Суарес, удари уругваеца в лицето, след което се отби от тялото на Коатес и попадна в мрежата за Руи Патрисио - 0:1. След попадението играта продължи да се развива вяло и без голови ситуации.
В 65-ата Меси шутира над гредата при удобно положение от пряк свободен удар, Минута по-късно Суарес стреля от дъгата и беше спрян от Патрисио. В 72-ата португалците развиха страхотна атака. Резервата Бас Дост можеше да шутира, но предпочете да подаде встрани към Бруно, който нанесе удар, ала Тер Стеген беше подготвен и изби.
В 83-ата резервата Паулиньо шутира от дистанцията и прати топката на около два метра над гредата. В 86-ата каталунците хванаха неподготвена защитата на домакините. Паулиньо беше изведен на стрелкова позиция, но бразилецът не успя да намери пролука покрай излезлия с краката напред Патрисио.
В крайна сметка Барса отметна и този мач в графата "Мисия изпълнена" и продължава напред. Спортинг остава на второто място в групата с равни точки с Ювентус.