Бадема и Котев герои срещу Героя, ЦСКА 1948 отново на върха (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА 1948 победи с 2:0 Сливнишки герой в среща от осмия кръг на Югозападна Трета лига. Головете реализираха звездите на "червените" Емил Гъргоров и Кирил Котев. Двамата бяха точни в края на двете полувремена. Футболистите на Валентин Илиев не изнесоха най-добрата си продукция, като отново над всички бе Бадема, който не спря да търси топката и да се движи по целия терен.
ЦСКА 1948 - Сливнишки герой@@@
През първото полувреме мачът бе сравнително скучен. Трябва да се каже, че теренът на стадиона в Драгалевци не бе в най-добро състояние и няколко големи локви пречиха на 22-мата. Гостите от Сливница пропуснаха да поведат в 29-ата минута, когато Христо Бахтарлиев изпусна топката, но след това бе отсъден фаул срещу вратаря. В 40-ата минута Томислав Павлов проби и стреля опасно, но защитник на Героя отби. Първоначално "червените" претендираха за игра с ръка, но Гъргоров направи добавка и откри - 1:0. От гостуващия състав обградиха рефера, претендирайки, че топката не е преминала голлинията. Това бе четвърто попадение за бившия национал с фланелката на ЦСКА 1948.
След почивката домакините отново бяха малко по-активни на игрището, но в 53-ата минута нямаше кой да засече пас отляво на Бадема. В 80-ата минута Павлов шутира от десетина метра по тревата, но топката излезе в аут. Малко след това после нов пропуск на Гъргоров, който опита да преодолее технично стража на Сливнишки герой Мартин Минев. В 84-ата минута обаче последният капитулира при удар с глава на Кирил Котев - 2:0 за ЦСКА 1948 и тимът на Вальо Илиев отново излезе начело в Югозападната "Бундеслига".

ЦСКА 1948 - Сливнишки герой 2:0

1:0 Гъргоров (40)
2:0 Котев (84)