Вихрен свали Хебър от първото място (видео+галерия)

Отборът на Вихрен (Сандански) свали Хебър (Пазарджик) от първото място в Югозападната Трета лига. Играчите на Петър Златинов надделяха с 2:0 над гостите в мач от 8-ия междинен кръг на първенството, като се изкачиха на второ място във временното класиране с 19 точки, докато тимът от Пазарджик се свлече на четвърто място с 18 точки, а лидер отново е ЦСКА 1948, който има 20 точки. На "Градския стадион" в Сандански домакините бяха по-добри през първото полувреме, като напълно заслужено се прибраха на почивката с един гол преднина. Александър Якимов бе точен с глава в 15-ата минута, засичайки центриране на Ласков, но и вратарят Петър Дебърлиев не се намеси достатъчно добре.

Вихрен (Сандански) - Хебър (Пазарджик)@@@Футболистите на домакините, които бяха наблюдавани от Коко Динев и от бившия национал Илиян Мицански, можеха да удвоят преднината си още преди края на полувремето, но Венци Стоянов пропусна отлична възможност. Вратарят на тима Стефано Кунчев пък се размина с тежка травма, след като падна лошо при едно от излизанията си. Стражът имаше нужда от лекарска намеса, но изигра цялата среща.

Вихрен (Сандански) - Хебър (Пазарджик)@@@Второто полувреме започна с нов гол за Вихрен. Този път Ласков бе точен от дузпа в 49-ата минута. Гостите станаха по-активни, като имаха три добри възможности да намалят, но пропуснаха да го сторят. Две от тях пропиля Теодор Стефанов в 70-ата и 72-ата минути.

Вихрен (Сандански) - Хебър (Пазарджик)@@@В 84-ата минута резервата на домакините Стивън Славков бе изгонен с директен червен картон. Десетката на Вихрен скочи високо с бутоните напред, като разби много лошо главата на капитана на Хебър Васил Геров. Последният бе изнесен извън терена, където получи лекарската помощ, но въпреки това бе откаран с линейка към местна болница.

Вихрен (Сандански) - Хебър (Пазарджик)@@@Така тимът на Танчо Калпаков записа второ поражение през сезона, прекъсвайки серията си от три поредни победи.

52 Вихрен (Сандански) - Хебър (Пазарджик)
Вихрен пък постигна заслужено четвърта поредна победа на своя стадион, като продължава да е безгрешен пред своя публика.

ВИХРЕН - ХЕБЪР 2:0

1:0 Якимов (15)
2:0 Ласков (49-д)