100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Хълк вкара, но тимът му не победи на полуфинала в азиатската ШЛ

Шанхай СИПГ завърши 1:1 у дома с Урава Ред Даймъндс (Япония) в първи полуфинален мач от азиатската Шампионска лига. Домакините от Китай откриха резултата в 15-ата минута чрез бразилския нападател Хълк, който се разписа след самостоятелен пробив и удар извън наказателното поле. Но 13 минути по-късно японците изравниха чрез Йосуке Кашиваги. За тях това беше първи и единствен удар във вратата на домакините, въпреки по-сериозното владеене на топката. Момчетата на треньора Андре Вияш Боаш не успяха да вкарат втори гол и да повторят героизма от четвъртфинала, когато отстраниха друг китайски тим- шампионите от Гуанджоу Евъргранде.

Хълк откри резултата след дрибъл през няколко футболиста и удар по земята от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл без да остави надежди на вратаря Шусаку Нишикава. Гостите впечатлиха с отлично изработен гол и комбинация между Такую Аоики и Шинзо Короки, чийто пас намери Кашиваги. Ударът му от воле не остави никакви надежди на вратаря Чън Вай.

След почивката Оскар, Елкесон и У Лай имаха добри възможности да вкарат за китайския отбор. Втората полуфинална среща ще се играе на 18-и октомври на стадион Сайтама. Победителят от тази двойка ще срещне най-вероятно Ал Хилал (Саудитска Арабия), който в първия мач в зона Западна Азия победи с 4:0 Персеполис (Иран). Финалът в азиатската Шампионска лига също е в два мача, като датите са 18-и и 25-и ноември.