Плишкова се опази от тенденцията поставените в Ухан да отпадат рано

Четвъртата в световната ранглиста по тенис Каролина Плишкова нямаше никакви проблеми да се класира за четвъртия кръг на турнира от сериите Premier 5 в Ухан. За разлика от редица поставени в китайския град, чехкинята спечели убедително своя втори мач - 6:2, 6:1 срещу представителката на домакините Цзян Уан за само 48 минути игра.

25-годишната бивша номер 1 в света направи четири брейка, които и бяха напълно достатъчни за крайния успех срещу 55-ата в ранглистата на WTA. Също така Плишкова в нито един момент не трябваше да защитава точка за пробив, като това също спомогна за убедителната победа над тенисистката, която в първи кръг елиминира шампионката от US Open Слоун Стивънс.
В битка за място на полуфиналите чехкинята ще се изправи срещу Ашли Барти, която също поднесе една от изненадите в Ухан и отстрани 9-ата поставена Агниешка Радванска с 4:6, 6:0, 6:4. Във втори кръг австралийката записа втората си победа над тенисистка от топ 10, като изхвърли Йохана Конта (5).