Роси не вярва, че Маркес ще бъде победен

Валентино Роси е на мнение, че вече е доста трудно титлата в MotoGP за 2017-а да бъде измъкната от пилота на Honda Марк Маркес, който след изминалата Гран При на Арагон поведе с 16 точки в генералното класиране.

Според Доктора ключовият момент в коренно различната втора половина от сезона на Маркес е частен тест в Чехия по време на лятната пауза в шампионата.

"Мисля, че шампионатът за конкуренцията на Маркес стана много труден. Победата му в Испания бе много голяма крачка напред. Изглежда, че след теста на "Бърно" Honda подобриха доста представянето си, защото Маркес победи там малко по-късно, а успеха в Австрия го изпусна в последната обиколка. На "Силвърстоун" също бе на ниво, но двигателят го остави, а на "Мизано" спечели въпреки дъжда", коментира Валентино.

Мнението му бе подкрепено и от още един колоритен пилот от стартовата решетка на MotoGP - Кал Кръчлоу, който заяви, че Маркес има потенциала да победи и в трите азиански състезания, които предстоят идния месец (15 октомври - "Мотеги", Япония; 22 октомври - "Филип Айлънд", Австралия; 29 октомври - "Сепанг", Малайзия).