Оборище повали Локо (ГО)

Тимът на Оборище (Панагюрище) победи с 2:1 Локомотив (Горна Оряховица) на стадион "Орчо Войвода" в мач от 9-ия кръг на Втора лига. Всичките попадения паднаха през второто полувреме, а техни автори бяха Жако и Мартин Василев за домакините, както и Аристоте Ндонгала за гостите.

Бразилският нападател се разписа в 69-ата минута, когато засече центриране на Костадин Аджов и вече има два гола в първенството от пет мача. Бранителят Мартин Василев удвои с глава в 78-ата минута, когато се използва от избита от вратаря Кристиян Кацарев топка. Попадението бе негово първо за клуба в шампионата.

Буквално в последните секунди на мача Ндонгала намали с дебютния си гол във Втора лига, но това не се оказа достатъчно за "железничарите" да предотвратят втора поредна загуба.

Локомотив остана на 10-то място с 12 точки, като в последните три двубоя има само една. Оборище пък прекъсна серията си от четири двубоя без успех, три от тях в шампионата, и вече е с 14 точки, като заема шесто място.

Следващият кръг тимът на Ангел Славков гостува на Царско село, а момчетата на Александър Димитров приема Монтана.

Оборище (Панагюрище) - Локомотив (Горна Оряховица) 2:1