Великият Кил в тежка криза! Погром за германците в Полша

Нетипично слабото представяне на германския хандбален гранд Кил от началото на сезона продължава. 20-кратният шампион в Бундеслигата допусна трета загуба в рамките на едва осем дни, след като бе разгромен с 21:32 гола при гостуването си на Виве (Киелце) в двубой от втория кръг на Група "B" в Шампионската лига.

В първата си среща от турнира Кил също бе от губещата страна при домакинството на ПСЖ. Така германският тим записа най-слабия старт в най-престижната хандбална надпревара в цялата си история. В Полша тимът трябваше да се справя без треньора си Аллфред Гисласон, който бе опериран по спешност в петък.

От своя страна носителят на трофея за 2016 година - Виве (Киелце), се реваншира за странното поражение от Мешков (Брест) преди седмица. Поляците бяха перфектни от началото до края на двубоя. В средата на първото полувреме те направиха ключова серия от пет безответни попадения - от 6:5 до 11:5, а на почивката вече водеха с цели 7 гола при 18:11.

Кил показа леко подобрение в играта си през втората част, но разликата не падна под шест попадения. Впоследствие домакините отново вдигнаха оборотите и при 29:19 за първи път преднината им бе двуцифрена. Дори в последните минути гостите от Германия не можаха да направят поражението си по-приемливо, а то е второто най-тежко за тях в цялата история на участията им в Шампионската лига.
Единственият хандбалист на Кил в обичайна форма бе лявото крило Руне Дамке, който отбеляза 6 гола.
8 попадения за Киелце реализира голмайсторът Карол Биелецки. Поляците постигнаха най-убедителната си победа в съперничеството с Кил през последните 7 години. Тимът на легендата Талант Дуйшебаев има 4 успеха в седем двубоя срещу рекордьора по шампионски титли на Германия, като не е допускал загуба в пет последователни срещи помежду им от 2011 година насам.
В друг любопитен сблъсък от групата, Пари Сен Жермен спечели с 32:28 гола у дома срещу Мешков Брест. Лявото крило Уве Генсхаймер отбеляза 7 гола, а разпределителят Сандер Сагосен добави 6 за втория пореден успех на френския гранд в турнира.
Междувременно в Дания Олборг постигна първа победа след 32:30 срещу словенския Целие. Фантастичните 14 гола за гостите вкара Жика Млакар, но тимът му започна с две поражения в групата, какъвто е активът и на Кил. Лидери в класирането са ПСЖ и унгарският