Нант на Раниери продължава да прогресира

Отборът на Нант прогресира до петата позиция в Лига 1 с 13 точки след успех с 2:1 на терена на предпоследния Страсбург. Нуно Да Коща откри резултата за домакините в десетата минута, когато засече с глоба добро центриране към границата на малкото наказателно поле от дясно на Жонас Мартен. Възпитаниците на Клаудио Раниери обаче стигнаха до обрат още до средата на първото полувреме. В 13-ата минута Адриен Томасон овладя в пеналта лош опит за изстрел от дистанция на Никола Палоа и с обръщане прати топката в мрежата с шут от 12-13 метра. Десетина минути по-късно Лео Дюбоа направи 2:1 за Нант със страхотен шут от 30 метра.

През второто полувреме домакините действаха по-активно и стигнаха до две добри ситуации пред Чиприан Татарушану в последните минути, но румънският страж спаси. В добавеното време Димитри Лиенар отправи силен удар по диагонала от десетина метра, но Давид Алсибиан спаси сигурен изравнителен гол със страхотно избиване с глава пред голлинията. Така Страсбург допусна четвърта поредна загуба и остана с актив от само 4 точки.