Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Атлетик Билбао направи голяма глупост в луд мач край Коста дел Сол (видео)

Отборите на Малага и Атлетик Билбао завъртяха зрелищно 3:3 в дуел от шестия кръг на испанското първенство, игран край Коста дел Сол в Андалусия. Момчетата на Хосе Сиганда водеха с 3:1 до 81-ата минута и играеха с човек повече, но въпреки това допуснаха изравняване, а в края можеха и да загубят. Това е едва първа точка за Малага след пет поредни загуби. “Лъвовете” запазват място в средата на класирането.

В третата минута Луис Ернандес спъна Икер Муниаин в наказателното поле и Ариц Адурис реализира дузпата. Баският стрелец се реваншира след пропуска от бялата точка срещу Атлетико Мадрид в сряда. Южняците отговориха с много опасен удар на Адриан Гонсалес в десетата минута - на сантиметри над гредата. В 27-ата Кепа Арисабалага направи великолепно спасяване след удар на Бастон. В 31-ата пък Роберто Хименес се справи с шут на Весга с глава. В 35-ата Диего Ролан вкара страхотен гол с безжалостен удар - 1:1.

В 50-ата Иняки Уилиямс даде аванс на баските, навлизайки на скорост и завъртайки топката към сглобката. Три минути по-късно Здравко Кузманович беше изгонен за бурна реплика към съдията. В 70-ата Уилиямс наниза и трети гол и сякаш реши двубия. Луис Ернандес направи голяма глупост и подари топката на баския стрелец - 1:3.

Въпреки че бяха с човек по-малко андалусците успяха да се доберат до точка с два гола в края. В 81-ата защитата на “червено-белите” проспа едно центриране и Байсе намали. В 85-ата Ролан направи 3:3 след грешка на Иниго Лекуе. В 93-ата малагийци можеха да се поздравят и с победата, но Кепа спаси след разсеяна игра на Аймерик Лапорт.