Balkan Grand Prix 6

Вожняцки - Цибулкова на 1/4-финал в Токио

Актуалната шампионка от турнира по тенис в Токио Каролин Возняцки се нуждаеше от три сета, за да преодолее 59-ата в света на женския тенис Шелби Роджърс и след 4:6, 6:1, 6:4 се класира за четвъртфинал. Там нейна съперничка ще бъде 5-ата в схемата Доминика Цибулкова (Словакия), която победи Катерина Синякова (Чехия) с 6:2, 6:2.

Роджърс беше на прага на една от най-големите си победи, след като в третия сет поведе с 3:0 гейма. Но в този момент Возняцки се преобрази и взе следващите пет части, за да обърне развоя на мача.

Роджърс създаде доста проблеми на намиращата се на 6-а позиция в света в момента датчанка, като направи пробив подаването за 4:3 в първия сет. Но 27-годишната Каролине, която завърши 2010-а и 2011-а година като номер 1 в света, поведе набързо с 3:0 във втория сет и постави насоката на мача към трета част. Но младата американка нямаше намерение да се предава и показа как е победила на Ролан Гарос сериозна състезателка като Каролина Плишкова. Тя дръпна с 3:0, но при 5:3 за Возняцки двете просто си размениха подаванията.

Цибулкова продължава с мощната си игра и днес отнесе Катерина Синякова с 6:2, 6:2. Победата дойде за 68 минути, като словашката ветеранка направи пет пробива в подаването на младата си противничка и записа 16 уинъра в личната си статистика.