Звезда на Юве ядоса Алегри

Босненският халф на Ювентус Миралем Пянич ядоса старши треньора на “Старата госпожа” Масимилиано Алегри. 50-годишният специалист бе видимо раздразнен в края на мача с Фиорентина в сряда вечерта, а впоследствие стана ясна и причината за гнева на Алегри - действията в заключителните моменти на резервата Пянич. “Бианконерите” се наложиха с 1:0 (с гол на Марио Манджукич в началото на второто полувреме) над гостувалия тим от Флоренция, но не направиха най-силния си мач.

“В последната минута Пянич отправи изстрел от 50 метра”, заяви разочарованият Алегри пред Premium Sport и добави: “Тези неща много ме ядосват, защото от играч с 500 мача в кариерата очаквам да пази топката в края на мача”.

Пянич влезе в игра четвърт час преди края на мястото на игралия под нивото си Пауло Дибала.

Ювентус все още няма загубена точка от началото на сезона в Серия “А” след първите пет кръга. Същото важи само за още един отбор в италианския елит - Наполи.

Междувременно стана ясно, че новото попълнение на шампионите - защитникът Бенедикт Хьоведес, е получил травма на тренировка днес и ще пропусне дербито с Торино на 23 септември. Световният шампион с Германия се присъедини към Юве това лято под наем от Шалке 04 с опция за закупуване и тъкмо се бе възстановил от мускулна контузия.