Хесус Навас донесе четвърта поредна победа на Севиля с уникален гол (видео)

Отборът на Севиля продължава с отличното си представяне от началото на сезона в Примера дивисион. Днес тимът на Едуардо Берицо записа трудна, но ценна победа с 1:0 в домакинството си на Лас Палмас от 5-ия кръг. Автор на победния гол бе Хесус Навас в 83-ата минута с уникално попадение. Така домакините записаха четвърта поредна победа и си върнаха второто място в класирането. Това пък бе мач номер 400 за Навас за Севиля и негов първи гол за тима от 5 години насам.

Севиля бе по-активният тим в мача, но Висам Бен Йедер се отчете с няколко сериозни пропуска, а Хоакин Корея и Габриел Меркадо също обстрелваха вратата на гостите, но без успех.

Така изглеждаше, че мачът ще завърши без победител, но в 83-ата минута Хесус Навас вкара уникален гол, с който донесе успеха на своя тим. Той получи отдясно и с нещо средно между центриране и удар прати топката неспасяемо във вратата.

С тази победа Севиля събра актив от 13 точки и изостава само на 2 от лидера Барселона. Лас Палмас пък се намира на 12-ото място с 6 спечелени точки.