Дежавю за Фрайбург в мач, в който логиката сочеше победа

В среща от петия кръг на Бундеслигата Фрайбург изигра много силен двубой при домакинството си на Хановер 96, но едва успя да стигне до точката - 1:1. Ремито стана факт след изравнителен гол в 83-ата минута на смяната Нилс Петерсен. През миналия сезон бившият играч на Байерн (Мюнхен) вкара поредица попадения точно след появата си от пейката, с което днес върна хубавите спомени у феновете на тима.

Футболист с не по-малка важност, но за гостите - Мартин Харник, беше извел съотборници си напред в 65-ата минута.

Но още преди това  - в 54-ата минута, Флориан Нийдерлехнер пропусна дузпа за Фрайбург.

Липсата на късмет при атаките на домакините ги лиши от така чаканата първа победа за сезона и те продължават да са в долната част на таблицата с едва 3 точки. Хановер пък се представя доста по-успешно и все още непобеден и в гордо заема четвърта позиция точно след Борусия (Дортмунд), Байерн (Мюнхен) и Хофенхайм.