Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Героизъм в Радомир: с човек по-малко Струмска слава обърна Созопол в края

Отборът на Струмска слава победи с 2:1 Созопол като гост в среща от турнира за Купата на България. При това домакините направиха обрат с човек по-малко. Двамата треньори Владимир Димитров и Румен Димов бяха направили очаквано куп промени в съставите си. Срещата бе равностойна, но гостите стигнаха първи до гол. След центриране от фаул Кирил Грозданов откри резултата с глава. Това бе и втори гол за преотстъпения от Пирин Благоевград нападател. Минута преди края на полувремето Тодор Зюмбюлев при прострелно центриране улучи страничната греда.

През второто полувреме домакините натиснаха и 58-та минута с удар от границата на наказателното поле Ерик Иванов отново удари гредата.Двадесет минути преди края на мача ветеранът Самет Ашимов получи втори жълт картон и домакините завършиха мача с човек по-малко. На 38 години той направи повторен дебют за Струмска слава.Гостите можеха да вкарат и втори гол, но в 78-та минута вратарят на домакините Алекс Георгиев отрази удар на Станимир Баев от фаул. Две минути по-късно с удар от около 17 метра Стоян Георгиев изравни резултата. В първата минута на добавеното време влезлият като резерва Кристиян Тасев с удар от 25 метра по земята изненада Теменлиев и донесе победата на Струмска слава.