Валенсия продължи агонията на Малага, Дзадза блесна с хеттрик за осем минути (видео)

Лошата серия на Малага от началото на сезона в Примера дивисион продължи и в гостуването на тима на Валенсия на "Местайя". Срещата от 5-ия кръг завърши с успех с 5:0 за "прилепите", които нанесоха пета поредна загуба на водения от Мичел тим. Санти Мина откри резултата в 17-ата минута, а след това Симоне Дзадза се отчете с хеттрик в 55-ата, 61-ата и 63-ата минута. Родриго Морено пък бе автор на последния гол в 87-ата минута.

Валенсия започна по-силно и в 17-ата минута стигна и до първия гол в мача. Карлос Солер центрира в наказателното поле, където Санти Мина с глава простреля вратата на гостите.

В 55-ата минута домакините удвоиха преднината си. Отново Солер центрира отдясно, а Симоне Дзадза засече топката във вратата за 2:0.

В 61-ата минута играчите в бяло почти повториха упражнението, като този път Мартин Монтоя центрира в пеналта, а Дзадза наниза втория си гол, този път с глава.

Само две минути по-късно италианският голаджия оформи и своя хеттрик. Той получи хубав извеждащ пас и стреля под плонжа на вратаря за 4:0.

Крайното 5:0 оформи Родриго в 87-ата минута. Той комбинира на скорост с Гонсало Гуедеш и след като изскочи сам срещу вратаря с техничен удар довърши съперника.

Така Валенсия продължава с доброто си представяне от началото на сезона, като вече има 2 победи 3 равенства и все още е без загуба. "Прилепите" се изкачиха до 3-ото място с 9 спечелени точки. Малага пък вече е на дъното на таблицата без точка в актива си.