Хамес започна да твори в Бундеслигата (видео)

Преотстъпеният от Реал Мадрид Хамес Родригес изигра изключителен мач за Байерн (Мюнхен) при категоричния успех с 3:0 над Шалке 04 като гост в двубой от петия кръг на Бундеслигата. В дебюта си като титуляр в германския елит южноамериканецът спечели дузпата за първия гол, сам вкара втория и асистира за третия. С този успех първенецът събира 12 точки от 15 възможни и поне за едно денонощие ще бъде на върха.

Треньорът Карло Анчелоти продължи да прави промени в състава си с цел да разпредели силите на играчите си в сгъстения цикъл. Така сред титулярите не попаднаха имена като Тиаго Алкантара, Матс Хумелс, Жером Боатенг, Артуро Видал и Франк Рибери. На вратата беше Свен Улрайх, който до януари ще замества контузения Мануел Нойер. Бившият страж на Щутгарт се справи перфектно със задачите си, след като отрази две 100-процентови възможности на домакините в ситуации, в които техен играч излизаше сам срещу него. Хамес пък действаше като ляво крило в схема 4-2-3-1, което му даваше възможност да атакува със силния си ляв крак.

Домакините отново заложиха на постройка с трима централни защитници, а намиращите се в отлична форма Набил Бенталеб и Леон Горетцка трябваше да са основната заплаха за шампионите, но това не се получи и “миньорите” регистрираха второ поражение.
Байерн наложи превъзходство още от първата минута и до 10-ата Ралф Феерман вече беше спасил два изстрела на Себастиан Руди и Томас Мюлер.
В 22-ата Бастиан Очипка пропусна да изведе Шалке напред и малко след това шампионите удариха. В 24-ата минута Налдо центрира отляво и Налдо спря топката с ръка в наказателното поле. Главният съдия Марко Фритц призова на помощ системата за видео асистент и посочи бялата точка. От нея Левандовски реализира десетата си поредна дузпа - 1:0 за Байерн.
Само четири минути по-късно Хамес реализира дебютния си гол с екипа на мюнхенци и авансът беше удвоен.
В началните минути на второто полувреме колумбиецът центрира перфектно към Мюлер, но ударът му с глава срещна гредата.
Последваха две възможности за Шалке, но Гуидо Бургщалер и Йевген Коноплянка шутираха в аут.
И тъй като Байерн контролираше нещата, Анчелоти извади Левандовски, за да му даде почивка.
Хамес не беше приключил с магията си за деня и в 75-ата минута изведе появилият се като смяна Артуро Видал за крайното 3:0.
Серията на Байерн продължава с домакинство на Волфсбург в петък, след което идва ред за гостуването на Пари Сен Жермен в Шампионската лига.