Успешно начало за Димитър Кузманов в Сибиу, Лазов отпадна

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Сибиу (Румъния) с награден фонд 43 000 евро и гостоприемство.

Националът на България за "Купа Дейвис", който влезе в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите. победи с 6:1, 7:5 Александър Мюлер от Франция за 89 минути игра.

Пловдивчанинът печели първата част само за 20 минути, като даде само гейм на съперника, който също премина през пресявките. Във втората част българинът на при пъти пропиля пробив аванс, но при 5:5 Кузманов стигна до решителен брейк и след това затвори мача на собствен сервис със 7:5.

С успеха Кузманов заработи 6 точки за световната ранглиста и 730 евро, а за място на четвъртфиналите той ще играе срещу поставения под номер 7 Стефано Травалия (Италия).

Друг българин Александър Лазов, който също премина през квалификациите, отпадна на старата на основната схема. Лазов загуби с 3:6, 4:6 от четвъртия поставен Роберто Карбайес Баена от Испания след два часа на корта.

С ранен пробив Баена поведе с 3:0 и задържа предимството си до края на сета. Във втората част испанецът стигна до решаващ брейк при 4:4 и след това затвори мача на собствен сервис.

Левичарят от Пазарджик все пак заслужи 3 точки за класацията на АТР и 450 евро.