И хандбалният ПСЖ печели чрез новите си звезди (видео)

Ако чуете името Пари Сен Жермен, веднага ще си помислите: "Неймар, Мбапе, милиони". А ако се интересувате от хандбал, реакцията ще бъде същата, а само имената различни.

В първия си мач от новия сезон в Шампионската лига, мъжкият хандбален тим на парижани, който също е собственост на "Катар Спортс Инвестмънтс", постигна гръмка победа при гостуването си на германския гранд Кил. Финалистите от последното издание на турнира спечелиха с 25:22 гола, благодарение най-вече на изявите на две от новите попълнения. Сандер Сагосен игра брилянтно и отбеляза 11 гола, а вратарят Родриго Коралес направи 14 спасявания.

ПСЖ спечели в Северна Германия точно година, след като бе от губещата страна в първия си двубой от миналия сезон. Тогава Кил спечели с 28:27, като това е единственото поражение на френския тим в последните 6 срещи с германския си опонент. През 2015 година парижани отново стартираха кампанията си в най-престижния клубен турнир със загуба в Германия от Фленсбург. Този път обаче черната серия бе спряна.

Хандбалистите на Звонимир Сердарушич, който бе треньор на Кил цели 15 години между 1993 и 2008, поеха инициативата още от старта на срещата. В края на първото полувреме те поведоха с 12:7, но се отеглиха само с две попадения преднина на почивката.
Гостите продължиха да бъдат по-добри и след почивката, а при 18:12 в тяхна полза вече нямаше съмнения при кой ще отиде победата. Френският шампион поддържаше аванса си до края и спечели един от най-тежките си мачове в група "B" на Шампионската лига.
Освен Сагосен, с резултатен мач за ПСЖ се отличи и
Микел Хансен (9 гола)
. Марко Вуйин отбеляза 6 попадения за Кил.
В най-интересната среща от група "C", словенският Горение (Веление) постигна успех с 23:22 над испанския Адемар. Швейцарският Кадетен (Шафхаузен) надигра с 36:30 Елверум от Норвегия, а Динамо (Букурещ) загуби с 28:39 от датския Скиерн.
В същото време
Спортинг (Лисабон) спечели мач
от Шампионската лига за първи път от 16 години насам, след като победи с 30:26 при гостуването си на Бешикташ в група "D".
Вижте тук най-интересното от първия кръг в група "А" на Шампионската лига.