Два автогола сломиха Лион на “Парк де Пренс” и продължиха безгрешната серия на ПСЖ (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен продължи безгрешната си серия в Лига 1. Парижани записаха шеста поредна победа от началото на сезона, след като спечелиха дербито с Лион с 2:0. Куриозното е, че и двете попадения бяха автоголове. В 75-ата минута Марсело прати топката в собствената си врата, а след това в 86-ата минута същото направи и Жереми Морел и окончателно подпечата успеха на домакините. ПСЖ изпусна и дузпа в 80-ата минута, когато Единсон Кавани не успя да се разпише от бялата точка. "Хлапетата" обаче могат доста да съжаляват, че не взеха нещо от този двубой, тъй като през по-голямата част от мача бяха напълно равностойни на своя съперник и пропуснаха няколко добри положения за гол, като включително нацелиха и напречната греда.

Домакините заложиха на атомно нападение с Единсон Кавани като изенсен нападател и Неймар, Килиан Мбапе и Юлиан Дракслер също с атакуващи функции. Гостите пък разчитаха на Мариано Диас на върха на атаката, а той имаше подкрепата на Мемфис Депай, Набил Фекир и Бертран Траоре.

La compo parisienne l'@ol !

В началото  и двата тима имаха своите положения, като първо Мемфис Депай отправи нелош изстрел към вратата на Алфонс Ареола, но вратарят бе на мястото си. В 12-ата минута пък Неймар центрира отлично за Тиаго Силва, който обаче отблизо прати топката над вратата.

В 15-ата минута се стигна до една куриозна ситуация. Неймар за малко да отбележи гол директно от корнер. Той центрира остро към първата греда и топката заплашително полетя към вратата, но Антони Лопеш внимаваше и успя да спаси.

Гостите продължиха да стоят доста равностойно и в 28-ата минута Набил Фекир опита далечен удар, който обаче беше доста неточен и мина над вратата.

В 44-ата минута дойде едно от най-добрите положения за домакините. Неймар напредна на скорост и отправи бомбен изстрел, който бе спасен блестящо от Лопеш.

Второто полувреме започна с чудесен шанс за гостите, като в 50-ата минута Набил Фекир напредна в наказателното поле и отправи силен удар по земя и принуди Алфонс Ареола да направи страхотно спасяване.

В 57-ата минута отново Неймар бе в центъра на вниманието като първо си изработи фаул пред наказателното поле, а след това отправи страхотен изстрел от наказателния удар, но Лопеш показа отличен рефлекс и спаси. Три минути по-късно Кавани имаше шанс да стреля след едно разбъркване в наказателното поле, но ударът му бе неточен.

В 67-ата минута дойде най-инфарктната ситуация пред вратата на Ареола. Първо Тиаго Силва се наложи да чисти пред голлинията след удар с глава на Мемфис Депай, а няколко секунди след това страхотен удар на Танги Ндомбеле се отби от напречната греда.

В 69-ата минута Лион имаше нов страхотен шанс за гол като Марсело стреля с глава отблизо, но Ареола спаси.

Вместо да се стигне до гол в полза на "хлапетата", в 75-ата минута ПСЖ откри резултата. Джовани Ло Селсо финтира защитник на аутлинията и центрира остро в наказателното поле, където Марсело засече топката в собствената си врата за 1:0.

В 78-ата минута домакините получиха и дузпа за нарушение на Менди срещу Килиан Мбапе в наказателното поле, но Кавани пропусна да вкара втори гол от бялата точка, след като Лопеш спаси удара му, а и гредата помогна на вратаря.

В 86-ата минута късметът отново обърна гръб на гостите. Мбапе бе изведен зад защитата, ударът му бе спасен от вратаря, но топката срещна тялото на Морел и се търкулна във вратата за 2:0.

Така ПСЖ остава едноличен лидер в класирането с 18 точки в актива си. Лион пък допусна първата си загуаба за сезона и остава на 5-ото място с 11 точки.