Атлетик Билбао напусна победен Канарските острови (видео)

Отборът на Лас Палмас спечели с минималното 1:0 срещу Атлетик Билбао в мач от четвъртия кръг на Примера дивисион. Лоик Реми вкара късен гол в 87-ата минута и нанесе първото поражение за баските “лъвовете” на Хосе Сиганда.

Първият голов шанс се откри пред “жълтите”. В седмата минута Ален Халилович заложи на силата, но беше спрян от вратаря Кепа Арисабалага. В деветата малко не достигна на Иняки Уилиямс да засече топката. Минутка по-късно отново номер 11 на баските изскочи на стрелкова позиция, като този път вратарят на канарския тим Леандро Чичисола съумя да се намеси. В 25-ата Микел Весга намери прекрасно Сабин Мерино, който шутира в ръцете на стража. До края на полувремето играта беше накъсвана често и интересните положения липсваха.

След почивката двата тима продължиха да действат търпеливо и без излишни рискове. В 50-ата минута Мерино излезе сам срещу вратаря, но не беше достатъчно бърз. В 72-ата Аймерик Лапорт насочи с глава над гредата. В 83-ата Усама Танане нацели дясната греда след топовен удар. В 87-ата резервата на островитяните Лоик Реми успя да премахне нулите на таблото. Той показа техника в наказателното поле и порази вратата на Атлетик, която беше останала единствената със “суха” мрежа в Примера от началото на сезона.