Кошмарен развой за Попето и Спартак (М), шампионите с грандиозен гаф (видео)

Шампионът на Русия Спартак (Москва) направи доста сериозен гаф и загуби нови точки в Премиер Лигата този сезон. Столичани завършиха 2:2 при гостуването си на Тосно в двубой от 10-ия кръг. Футболистите на Масимо Карера водеха с 2:0 в резултата до 86-ата минута, като бяха и с човек повече на терена, но въпреки това позволиха на съперника си да се добере до равенство.

Българският национал Ивелин Попов започна мача на пейката и се появи в игра в 76-ата минута на мястото на Педро Роча.

Двубоят се развиваше отлично за шампионите, които още в 28-ата минута получиха числено предимство на терена, тъй като Виталий Шахов от Тосно бе отстранен от игра с директен червен картон. Седем минути по-късно Георгий Джикия изведе Спартак напред в резултата, а в 63-ата Марио Пашалич бе точен за 0:2 и всичко изглеждаше ясно.

Последните няколко минути обаче се превърнаха в кошмар за гостите. Първо, в 86-ата минута Евгений Марков реализира попадение за Тосно, а в последните секунди Антон Заболотний попари Попето и компания с изравнителен гол за 2:2. Столичани нямаха време да реагират и изпуснаха на практика спечелен мач, след който заемат осмо място в класирането с 13 точки. Тосно е 13-и с 9.