Феноменът Дибала мъкне Юве на гръб (видео)

Звездата на аржентинския феномен от Ювентус Пауло Дибала блести все по-ярко, след като нападателят сложи легендарния номер 10 на гърба си през този сезон. Талантът отбеляза втори хеттрик през този сезон в Серия "А", донасяйки победата с 3:1 в гостуването на Сасуоло от 4-ия кръг на калчото. Попаденията му бяха кое от кое по-хубаво, като в 85-ата минута той напусна терена под аплодисментите на тифозите и на двата клуба.

Интересното е, че това стана в неговия мач №100 за клуба, като Дибала вече има 52 попадения. Аржентинецът има фантастичните осем гола в първите четири кръга на първенството, което го прави едноличен лидер при стрелците, като се откъсна на три гола от сънародника си Мауро Икарди. Капитанът на Интер остана с пет попадения, след като не се разписа при успеха с 2:0 над Кротоне на Александър Тонев.

Четвъртата поредна победа за Юве върна "бианконерите" на върха в Серия "А", тъй като шампионите имат повече отбелязани голове от "нерадзурите", които също имат 4 победи в първите четири мача.

"Старата госпожа" все още няма загубена точка от началото на първенството, докато "неровердите" са със само една спечелена точка и три поражения. Тимът на Масимилиано Алегри претърпя тежка загуба с 0:3 от Барселона на "Камп Ноу" преди няколко дни, като треньорът направи цели пет промени. Той заложи на 4-2-3-1, което доближи тима до исторически требъл през миналия сезон. Стефан Лихтщайнер, Джорджо Киелини, Даниеле Ругани, Хуан Куадрадо и Марио Манджукич замениха Матия Де Шильо, Родриго Бентакур, Андреа Бардзали, Меди Банатия и Дъглас Коща.

Дибала разби Сасуоло От самото начало игралите в жълто шампиони започнаха да търсят попадението на стадион "Мапей". След две пропуснати възможности аржентинската звезда Пауло Дибала отново блесна в 16-ата минута, когато с майсторско изпълнение от над 21 метра даде аванс на шампионите.

Десетката на Юве отпразнува своя мач №100 за клуба с гол №50, като бележи в шести пореден мач в Серия "А".

Минути преди края на първата част Юве пропусна да удвои, а Сасуоло имаше едно положение, но Диего Фалчинели изпусна сам срещу Джанлудижи Буфон.

Второто полувреме започна с ново виртуозно изпълнение на Дибала, който удвои аванса на своите в 49-ата минута. Десетката на гостите получи подаване от Куадрадо и сам между шест защитници в радиус от пет метра, видя пролука и с върха на пръстите си вкара втори гол.

Дибала разби Сасуоло

Още в следващата атака домакините се върнаха в мача. Матео Политано бе точен от няколко метра за 1:2, което върна ентусязма на тифозите на на Сасуоло, но не задълго.

Причината за това отново бе Дибала, който бе фаулиран на границата на наказателното поле, след като финтира трима защитници. Той застана зад топка, а с виртуозното си изпълнение матира

Андреа Консили

за трети път в този мач.

Така Ювентус вкара за първи път от 58 години в първите си четири мача 13 попадения. "Бианконерите" бяха правили това за последно през сезон 1959/1960 година.

Гостите пропуснаха дори да вкарат четвърти гол, а в 85-ата минута всички станаха на крака, за да изпратят звездата на мача, който бе заменен от Федерико Бернардески.

Докато Дибала сядаше на пейката пък феновете отзад го помолиха да се подпише върху четири билета. Аржентинецът с усмивка стори това и зарадва тифозите, които присъстваха на този исторически мач на феномена от Юве.

За шампионите следват две поредни домакинства срещу Фиорентина и Торино.