Нова грешна стъпка на Андерлехт (видео)

Андерлехт продължава с неубедителните си изяви в белгийското първенство. Грандът от Брюксел не можа да спечели гостуването си на Кортрайк в 7-ия кръг и завърши 2:2, като изостава все по-сериозно от шампиона и водач в класирането Брюж.

Хамди Харбауи откри за Андерлехт с глава в 23-ата минута, но в 52-ата Абдул Ажагун изравни. Малко по-късно Теди Шевалие вкара втори гол за домакиите, а Хенри Аниекуру спаси Андерлехт от загуба в 76-ата минута.

Брюж води с 18 точки, а на второ място е Шарлероа със 17. Андерлехт е в средата на таблицата с едва 9 точки.

КОРТРАЙК - АНДЕРЛЕХТ 2:2
0:1 Х. Харбауи (23)
1:1 А. Ажагун (52)
2:1 Т. Шевалие (59)

2:2 Х. Ониекуру (76)