Спортинг мачка пред погледа на Кристиано (видео)

Спортинг (Лисабон) продължава без грешка в португалското първенство. “Зелено-белите” надиграха с 2:0 Тондела в 6-ия кръг и с пълен актив от 18 точки оглавяват класирането. Двете попадения отбелязаха привлечените това лято Жереми Матийо и Бруно Фернандеш с далечни удари.

Двубоят бе изгледан на живо от Кристиано Роналдо и бременната му приятелка Джорджина. Звездата на Реал Мадрид все още изтърпява наказание и няма да играе при утрешното гостуване на “белия балет” на Реал Сосиедад. Това му позволи да прекара известно време в Лисабон и да посети мача на отбора, от който тръгна за големия футбол.
Спортинг поведе в 12-ата минута, когато Жереми Матийо разстреля стража на Тондела с удар от фаул от около 30 метра. В средата на втората част публиката на “Жозе Алваладе” отново стана на крака, този път след прецизен изстрел на национала Бруно Фернандеш.

В следващия кръг Спортинг гостува на Морейрензе, а Тондела приема съперника на Лудогорец в Лига Европа - Брага.

СПОРТИНГ - ТОНДЕЛА 2:0
1:0 Ж. Матийо (17)
2:0 Б. Фернандеш (72)