Домакинска победа за Божиков и Слован

Слован (Братислава) победи с 2:0 гостуващия Ружомберок и се изкачи на второ място в класирането на словашкото първенство. Домакините, за които титуляр беше българският национал Васил Божиков, решиха нещата в своя полза само за две минути преди почивката. В 32-ата минута се разписа ветеранът Якуб Мареш, а малко след това Давид Холман вкара и втори гол за Слован. Почетното попадение за Ружомберок бе дело на Ерик Даниел в 83-ата минута.

В друг мач от кръга лидерът Нитра победи с 1:0 Подбрезова и има с точка повече от Слован. На трето място, със същия актив като тима на Божиков, е Спартак (Търнава).

СЛОВАН (БРАТИСЛАВА) - РУЖОМБЕРОК 2:1
1:0 Я. Мареш (32)
2:0 Д. Холман (34)
2:1 Е. Даниел (83)