Неостаряващият Хоакин зарадва "зелено-бялата" част на Севиля

Отборът на Бетис надигра с 2:1 гостуващия Депортиво Ла Коруня в дуел от четвъртия кръг на испанското първенство. 36-годишният Хоакин Санчес отбеляза две попадения за Баломпие - в 14-ата и 76-ата минута. За гостите от “Риасор” се разписа Феде Картабия (23). Хоакин бележи два гола в един мач в Ла Лига за първи път от 2005 година, когато наказа Барселона.

Севилският тим първи стигна до гол. В 14-ата минута Серхио Леон шутира, вратарят Пантилимон изби неуверено, а Хоакин добави от много близо с глава - 1:0. В 23-ата Феде Картабия изравни. Селсо Борхес нацели гредата с далечен изстрел, Картабия овладя и отправи хубав и точен удар извън наказателното поле, изравнявайки резултата.

В началото на второто полувреме Ундиано Майенко първо назначи дузпа, а после я отмени, показвайки картон за симулация. След разговор със своя асистент съдията взе правилното решение и санкционира “гмуркането” на Риза Дурмиши. В 76-ата Андрес Гуардадо отне топката и подаде перфектен пас към Хоакин, който вкара хладнокръвно. В 87-ата Антонио Санабрия пропусна да вкара трети гол за "лос вердибланкос".