Илия Димитров измъкна Локо от 0:2 в Балчик, "железничарите" бесни на съдията

Отборите на Черноморец (Балчик) и Локомотив (София) направиха зрелищно 2:2 в мач от 8-ия кръг на Втора лига. Нападателите на двата тима Владислав Мирчев и Илия Димитров бяха главните действащи лица, тъй като отбелязаха по две попадения. Гостите, които губеха в средата на второто полувреме с две попадения, можеха в края да стигнат до пълен обрат, но пропуснаха. Ръководството на "железничарите" изрази цялото си недоволство към съдията Валентин Станчев, който не се справи с мача.

Домакините поведоха в 35-ата минута с гол от дузпа на Мирчев, която бе бурно оспорвана от столичани. В 58-ата минута бившият нападател на БАТЕ Борисов удвои, като вече има три попадения за този сезон. В следващите минути голмайсторът на гостите и младежки национал на България Димитров взе нещата в свои ръце, като вкара дежурните си две попадения. Нападателят намали първо в 63-ата минута, а след това вкара и второ попадение в 83-ата минута. Той вече има шест гола, а гостите имаха сериозни претенции за не отсъдена дузпа в тяхна полза, както и за накъсването на играта от страна на рефера.

Равенството свали "червено-черните" от първото място в групата, като тимът на Младен Додич остана с 16 точки на второ място. Домакините пък има 11 точки, седем от които в последните три мача, като заемат 9-та позиция.