Арда продължава похода си към професионалния футбол

Отборът на Арда (Кърдажали) победи с 3:0 Атлетик (Куклен) в мач от седмия кръг на Югоизточната Трета лига и по този начин се изкачи на върха на класирането, след като досегашният лидер Ямбол загуби при визитата си на Миньор (Раднево).

През първата част домакините от Куклен затрудниха играчите на Елин Топузаков и преди почивката попадение не падна. През втората част обаче класата на Арда даде отражение в три гола. Автори бяха Ахмед Осман, Георги Стефанов и Беркай Халил. Гостите от Кърджали бяха подкрепяни от 150 души, които пропътуваха разстоянието от града им до Куклен.

Така Арда записа шеста победа в Трета лига и с актив от 19 точки е на първо място. Отборът на Загорец също има толкова, но по-добрата голова разлика на кърджалии ги извежда на върха. Атлетик от своя страна остава с десет на шесто място.