Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Аугсбург лети високо след триумф във Франкфурт

Отборът на Аугсбург се изкачи до евроместата в Германия след успех с 2:1 като гост на Айнтрахт (Франкфурт). Филип Макс (20) и Каюби (77) вкараха за баварския тим. Домакините се отчетоха с гол на Йович (79).

В 20-ата минута Филип Макс откри резултата при опит за центриране. Топката беше поставена встрани от наказателното поле, защитникът на гостите я завъртя в опит за пас, никой не игра с нея, а тя се удари в далечната греда и влезе в мрежата. В 25-ата Кевин-Принс Боатенг можеше да изравни, но вратарят улови без колебание.

Гостите от Бавария продължиха да действат опасно и след почивката. В 67-ата минута мъничко не достигна за втори гол след удар на Финбогасон. Десет минути по-късно вторият гол във вратата на Айнтрахт беше факт. Каюби беше точен след подаване на Финбогасон. Ударът дойде от 26 метра. В 79-ата Лука Йович върна едно попадение с глава.