Не изскочи победител от дербито на Валенсия

Отборите на Леванте и Валенсия направиха 1:1 в градско дерби от четвъртия кръг на Ла Лига. Родриго Морено (30) и Енис Барди (40) вкараха в сблъсъка на “Сиутат де Валенсия”. Срещата беше по-специална за капитана на "бяло-черните" Даниел Парехо, който изигра своя мач номер 250 в Примера (180 за Валенсия).

Началото на двубоя не предложи много интересни моменти. И двата тима страдаха в опитите си за успешно завършване на нападенията. В 27-ата минута Карлос Солер шутира извън наказателното поле, но вратарят Раул Фернандес не срещна трудности да улови ниската топка. Три минути по-късно “лос че” откриха резултата. След центриране отляво Родриго Морено стреля с глава, а вратарят на “синьо-червените” игра с топката, ала не успя да я избие. В 40-ата “гранотас” изравниха. Топката не беше изчистена добре, Енис Барди овладя на гърди и шутира неспасяемо в десния ъгъл на Нето с удар от 15 метра - 1:1.

След почивката сблъсъкът продължи да бъде изравнен. И двата отбора по-скоро внимаваха да не допускат грешки в отбрана. В 49-ата минута Даниел Парехо изведе Родриго, който не беше прецизен сам срещу вратаря. Това беше и най-добрата ситуация за втората част.