Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Бордо взе дербито срещу Тулуза

Отборът на Бордо взе дербито на Гарона срещу Тулуза в първия мач от шестия кръг на Лига 1 и излезе временно на третата позиция във Франция. В герой за успеха на Бордо при минималната победа с 1:0 се превърна Малком, който вкара третия си гол за сезона в 67-ата минута.

Така с играта си до този момент бразилецът показа колко прозорлив е бил главният акционер в клуба Никола дьо Таверно да не го пусне в друг клуб през летния трансферен прозорец, когато в офиса му пристигаха оферта след оферта за техничаря.

Като цяло двата тима предложиха зрелищен мач, като топката рядко се задържаше в централната зона на терена. Домакините от Тулуза имаха своите възможности, но стражът Беноа Костил се намеси на два пъти авторитетно.

Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу влезе в игра в 70-ата минута на мястото на Камано.