Астана не издържа срещу Виляреал

Отборът на Виляреал победи с 3:1 Астана в първия двубой и за двата тима в група “А” на Лига Европа. Гостите, чийто треньор е българинът Станимир Стоилов, имаха шанс да измъкнат поне точка от този мач, но не издържаха на натиска на съперника и бяха пречупени с два бързи гола в края.

Виляреал поведе в резултата в 16-ата минута, когато Хауме Коста със страхотен дълъг пас изведе Никола Сансоне зад защитата, той напредна и хладнокръвно отбеляза през краката на вратаря за 1:0.

В 68-ата минута обаче Астана успя да възстанови равенството. Тогава след центриране от корнер Логвиненко се извиси и с глава порази вратата на домакините за 1:1.

“Жълтата подводница” обаче натисна в края и успя да вземе своето. В 75-ата минута Седрик Бакамбю по малко куриозен начин успя да отнеме топката пред наказателното поле, след което напредна и стреля във вратата за 2:1. Само две минути по-късно пък домакините решиха всичко след бърза атака, като Родриго Ернандес напредна отдясно и пусна остро по земя във вратарското поле, където Денис Черишев бе заел добра позиция и вкара за крайното 3:1.

ВИЛЯРЕАЛ - АСТАНА 3:1
1:0 - Сансоне (16)
1:1 - Логвиненко (68)
2:1 - Бакамбю (75)
3:1 - Черишев (77)