Брага шокира Хофенхайм и поведе в групата на Лудогорец

Отборът на Брага шокира Хофенхайм в първи мач от груповата фаза на Лига Европа. Португалският тим постигна драматична победа с 2:1 на “Райн-Некер-Арена” в Германия. Първото попадение падна във вратата на гостите, като в негов автор се превърна Сандро Вагнер. В края на първата част Жоао Карлош изравни, а в 50-ата минута Соуса донесе трите точки в група “C”, в която е българският шампион Лудогорец, който днес завърши 0:0 срещу Истанбул ББ.

Двубоят започна много по-добре за домакините. Още в началото на срещата футболистите на Юлиан Нагелсман наложиха своя стил на игра. Логичното се случи в 24-ата минута, когато Кадержабек достави фантастично центриране към Сандро Вангер, който без да се замисли прати топката в мрежата на Матеус.

В 34-ата минута гостите от Португалия стигнаха до добра възможност, но Данило не успя да уцели целта. Три минути по-късно Андрей Крамарич също пробва късмета си, но вратарят на гостите се намеси добре. Жоао Карлош шокира “Райн-Некер-Арена” в последните секунди на първата част. Халфът на Брага засече центриране от фланга, наказвайки Оливер Бауман.

През втората част португалците стартираха на пълни обороти и в 50-ата минута най-опасният играч на тима Рикардо Есгайо отново достави перфектна топка, но този път към Соуса, който не пропусна да се разпише в мрежата на опитния германски страж.

Oтговорът на Хофе не закъсня, но в 60-ата минута Шулц пропусна да изравни резултата. Централният нападател на Брага бе близо до трети гол, но Бауман за пореден път демонстрира голямата си класа.

В 75-ата минута звездата на домакините Андрей Крамарич можеше да накаже Матеус, след като Кадержабек проби мощно отдясно и подаде към хърватския национал, който обаче шутира над вратата.

Пет минути преди края на сблъсъка Данило пробва късмета си с удар от дистанция, но стреля неточно. В 88-ата минута резервата Хюбнер нацели гредата. Това бе и последният шанс за Хофенхайм да стигне до точката.

ХОФЕНХАЙМ - БРАГА 1:2