Аталанта разкъса Евертън с класика

Аталанта започна по отличен начин участието си в групите на Лига Европа. В първия си мач в група “Е” италианският тим се наложи с категоричното 3:0 над Евертън и записа първи три точки в актива си.

Домакините откриха резултата в 27-ата минута, когато при едно центриране от корнер защитниците на Евертън не се намесиха добре, топката се озова в Андреа Масиело, който отблизо я прати във вратата.

В 41-ата минута Алехандро Гомес удвои преднината на своя тим с прекрасен гол. Аржентинецът стреля от границата на наказателното поле и неспасяемо прати топката в далечния горен ъгъл на вратата за 2:0.

Само три минути по-късно резултатът стана класически. Тимът от Бергамо организира бърза атака, Андреа Петаня подаде за Браян Кристанте, който пое топката на скорост, изскочи сам срещу вратаря и отбеляза за 3:0.

Така Аталанта нанесе тежък удар по амбициите на Евертън и показа, че ще бъде сериозен фактор в група “Е”, като за момента е начело в класирането с 3 точки.

АТАЛАНТА - ЕВЕРТЪН 3:0
1:0 - Масиело (27)
2:0 - Гомес (41)
3:0 - Кристанте (44)