Шампионката в Токио продължава успешно защитата на титлата си

Защитаващата титлата си Кристина МакХейл от САЩ се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Токио с награден фонд 250 хиляди долара. МакХейл спечели убедително във втория кръг срещу испанката Сара Сорибес Тормо с 6:1, 6:1 само за 53 минути.

Тормо, която елиминира трикратната шампионка и пета в схемата Сам Стосър (Австралия) в първия кръг, не успя да повтори играта си и след 10 двойки грешки напусна надпреварата.

Американката пък ще срещне номер 3 Елизе Мертенс (Белгия) за място на полуфиналите.

Квалификантката Зарина Диас (Казахстан) поднесе изненадата на деня, след като отстрани втората в схемата Шуай Чжан (Китай) с 6:4, 6:2, а следващата й съперничка ще бъде сънародничката й Юлия Путинцева.

Хърватката Яна Фет също продължава на четвъртфиналите след успех с 6:0, 6:3 над Яна Чепелова (Словакия).

Фет, която победи на старта водачката в схемата Кристина Младенович, очаква мач срещу китайката Цян Ван, която надделя над представителката на домакините Куруми Нара с 6:2, 6:3.