Челси с гръмка победа на старта (видео + галерия)

Първенецът на Англия Челси започна ударно в Шампионската лига. В мач от първия кръг на груповата фаза на най-авторитетния европейски клубен турнир "сините" от Лондон разгромиха на своя стадион "Стамфорд Бридж" с 6:0 азербайджанския Карабах. Педро и Дзапакоста бяха точни през първата част за водения от Антонио Конте тим, а след почивката Аспиликуета, Бакайоко и Батшуай също поразиха вратата на Карабах. Крайният резултат бе оформен от Медведев, който няколко минути преди края си отбеляза автогол.

Още в 5-ата минута Педро Родригес даде аванс на “сините” от Лондон в резултата. След изпълнение на ъглов удар Вилиан подаде на намиращия се на дъгата на наказателното поле Педро и бившият нападател на Барселона с много хубав изстрел опъна мрежата зад босненския страж на гостите Ибрахим Сехич.

В 30-ата минута новото попълнение Давиде Дзапакоста направи резултата 2:0. Италианският десен халф-бек изненада Сехич със страхотен далечен изстрел.

Челси - Карабах 6:0

Между двете попадения Миши Батшуай пропусна много добър шанс за гол за Челси, като в 20-ата минута не успя да намери очертанията на противниковата врата, въпреки че се намираше максимално близо до целта.

В 55-ата минута включилият се в атаката на лондончани Сесар Аспиликуета се възползва от брилянтен пас на Сеск Фабрегас и с глава изпрати топката във вратата на Карабах за 3:0.

В 68-ата минута гредата лиши Вилиан от попадение, а 3 минути по-късно Тиемуе Бакайоко направи резултата 4:0. Френският халф получи шанс да стреля отблизо и не сбърка.

В 76-ата минута белгийският нападател Миши Батшуай с хубав изстрел почти от границата на наказателното поле записа името си сред голмайсторите.

Последното попадение в двубоя бе записано като автогол на Максим Медведев. Дзапакоста проби отдясно и опита да намери Батшуай пред противниковата врата. Топката се озова в мрежата, но изглежда последен с нея бе играл Медведев.

Така тимът на Конте тръгна отлично в Шампионската лига, като поведе във временното класиране в групата. В другия мач от Група “С” тази вечер Рома и Атлетико направиха 0:0 на “Олимпико”.

ЧЕЛСИ - КАРАБАХ 6:0