Изгониха Симеон Славчев още преди почивката при повторния му дебют за Лехия

Полузащитникът на националния отбор на България Симеон Славчев направи кошмарен повторен дебют за тима на Лехия Гданск, като си изкара червен картон още в 40-ата минута на мача с Пяст Гливице. Положителното за Славчев и тима му бе, че Легия все пак успя да спечели мача от осмия кръг на полското първенство с 2:1. Славчев бе изгонен за два жълти картона, които получи в 31-вата и 40-ата минута. Вторият от тях бе за грубо влизане в краката на хърватина Дарио Ругашевич, а малко преди това домакините от Гливице изравниха за 1:1 чрез Стоян Вранеш.

Резултатът в срещата бе открит още в 11-ата минута, когато Марко Пайшао засече центриране от десния фланг на Милош Красич. Повторенията ясно показаха, че Красич е в засада, но голът бе зачетен въпреки това. Победното попадение за Лехия реализира бразилецът Ромарио в 87-мата минута. Славчев играе в тима на Лехия Гданск като преотстъпен от Спортинг Лисабон.