Съперник на Лудогорец с нова издънка

Един от съперниците на Лудогорец в групите на Лига Европа Брага продължава да се представя повече от неубедително от началото на сезона. Снощи тимът загуби с 0:2 при визитата си на Витория (Сетубал) и регистрира трето поражение в португалската Примейра лига.

Гонсало Пасиенсия, който беше трансферна цел на ЦСКА-София, откри резултата в 24-ата минута от дузпа, а Жоао Амарал в 26-ата вкара втори гол за домакините. След почивката Брага опита да се върне в мача, но не успя да стигне дори до почетно попадение.

След 5 изиграни кръга Брага има 6 точки и заема 9-о място. Лидери са Порто и Спортинг с по 15 точки, а шампионът Бенфика има 13.