Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Удинезе удари Дженоа за първа победа, Гълъбинов игра близо час

Отборът на Удинезе записа първи успех през новия сезон в Серия "А". Футболистите на Луиджи Делнери надвиха с 1:0 Дженоа, което ги отласна от дъното. Близо час на терена записа българският национал Андрей Гълъбинов. Двубоят се игра под силен дъжд, а по обед в Италия се тиражираше информацията, че той е под голям въпрос заради пороя, който заля Ботуша.

Единственият гол в срещата на "Дачия Арена" реализира чешкият халф Якуб Янкто в 16-ата минута. Той засече топката в мрежата на Матия Перин, след като секунда по-рано тя се отби в гредата след удар на холандеца Брам Нуйтинк.

В 36-ата минута директен червен картон получи халфът на гостите от Генуа Андреа Бертолачи, който влезе опасно в краката на съперников нападател. "Грифоните" оспориха решението на рефера Фабио Мареска, но това не промени картината. Минута по-рано на игрището се появи нашият Гълъбинов, който влезе на мястото на Джанлука Лападула. Италианските статистици веднага отчетоха, че българинът се е отчел с 10 гола и шест асистенции в последните си 22 мача на ниво Серия "А" и Серия "Б".

Това обаче не бе мачът на Андрей и той се прояви само с 1-2 опасни изстрела към рамката на домакините. Така Дженоа продължава да няма победа през новия шампионат, а Удинезе вече има една на сметката си.